Data publikacji:

Lego zestawy kolekcjonerskie. Przegląd najciekawszych zestawów

Klockami Lego interesują się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dla tych ostatnich zwykle ważne są jednak unikalne zestawy, które są dostępne tylko w wybranych sklepach. Sprawdź, na jakie kolekcjonerskie zestawy Lego warto zwrócić uwagę.

Lego zestawy kolekcjonerskie

Lego – zestawy kolekcjonerskie, które warto znać

W wypadku Lego zestawy kolekcjonerskie zazwyczaj są określane mianem Lego Exclusive. Są dostępne tylko w nielicznych sklepach albo na aukcjach, a ich cena może przyprawić o zawrót głowy. Oto kilka z nich.

LEGO CREATOR 10220 Volkswagen T1 Camper Van

Model auta z serii Lego Creator. To wierna replika klasycznego Volkswagena Campera Vana z 1962 roku. Charakterystyczne detale można rozpoznać nie tylko na zewnątrz (jak np. zaokrąglony dach, okna o specyficznym kształcie), ale również pod maską (silnik „bokser”) czy wewnątrz auta (składana kanapa, zasłony w kratę).

LEGO Creator 10253 Big Ben

Wśród popularnych klocków Lego i zestawów kolekcjonerskich nie może zabraknąć kolejnego modelu z serii Creator, czyli znanego wszystkim Big Bena. 4163 klocki umożliwiają zbudowanie ponad 60-centymetrowej wieży, która posiada między innymi 4 tarcze zegarów o ruchomych wskazówkach oraz zdejmowany dach, dzięki któremu można zajrzeć do samiutkiego wnętrza dzwonnicy. Model ten posiada również dodatkowe elementy, czyli chodnik, drzewo i trawnik.

LEGO CREATOR 10252 Volkswagen Beetle

Czas na powrót do kolekcjonerskich aut – wciąż z serii Lego Creator. Piękna reprodukcja VW Garbusa to model, którego nie może zabraknąć na półce dorosłego fana Lego. Zestaw kolekcjonerski ma wszystkie elementy, za które kochany jest ten najsłynniejszy samochód na świecie: zaokrąglone błotniki, płaską szybkę, szczegółowo oddane logo, okrągłe reflektory, białe obręcze kół i kierunkowskazy, które zostały zamontowane na nadkolach.

Jako kolekcjonera z pewnością zainteresuje cię fakt, że w aucie możesz odchylić kanapę, podnieść klapę bagażnika i maskę. Zestaw zawiera ponad 1000 elementów.

LEGO Star Wars 75192 Sokół Millennium

Zostawiamy serię Creator na rzecz Lego Star Wars, a dokładnie modelu kultowego Sokoła Millennium. To jeden z największych zestawów Lego – zawiera aż 7541 klocków. Jeśli jesteś miłośnikiem gwiezdnej sagi, to z pewnością ucieszy cię fakt, że w tej replice znajdziesz całą masę drobnych detali: poczwórne działa laserowe, opuszczaną rampę, kokpit, minifigurki, podpory do lądowania, holograficzne szachy, a nawet obrotowe krzesło czy hełm do walk. Zabawka ma aż 84 cm długości i może stanowić najważniejszą replikę w szafie kolekcjonera.

LEGO Star Wars 75275 Myśliwiec A-wing

Kolejne kolekcjonerskie Lego Star Wars to na przykład imponujący myśliwiec A-wing z filmu „Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi”. Model zawiera aż 1673 elementy, dzięki którym można oddać wiele szczegółów myśliwca: obracające się działa laserowe, ruchomą pokrywę kokpitu. Zestaw zawiera również wygodną podstawkę z plakietką informacyjną oraz minifigurkę pilota.

Lego zestawy kolekcjonerskie. Jakie są ich ceny?

Tworzenie własnych kolekcji niebanalnych klocków Lego to dość droga zabawa. Dla przykładu za jedyny w swoim rodzaju, oryginalny zestaw Lego Sokół Millennium trzeba zapłacić aż 3500 złotych, mniejsze zestawy kosztują zazwyczaj około tysiąca. Warto też dodać, że ceny zestawów, które nie są już produkowane, rosną z roku na rok (o ile oczywiście mają wszystkie elementy oraz pudełko w dobrym stanie). Może być to dobry argument, aby nie odkładać sobie tej przyjemności i zacząć szukać kolejnego modelu już teraz.