Data modyfikacji:

Kultowe modele samochodów z klocków

Jeśli twoją pasją jest motoryzacja, ale wolne chwile z chęcią spędzasz również na składaniu zestawów Lego, to najwyższy czas połączyć te zamiłowania. Poznaj kultowe, fantastycznie odwzorcowane modele samochodów z klocków, które będą dumnie zdobić twoją półkę w salonie czy sypialni.

Kultowe modele samochodów z klocków

Klocki Lego: samochody, które warto mieć

Klocki Lego już dawno przestały być prezentem tylko dla dzieci – obecnie na świecie jest wielu dorosłych miłośników tych zabawek, którzy traktują swoją pasję bardzo poważnie. Nie musisz jednak do nich należeć – zestaw warto ucieszy cię również, jeśli po prostu interesujesz się motoryzacją i lubisz zająć czymś ręce. Po które modele samochodów z klocków Lego warto sięgnąć?

LEGO CREATOR 10252 Volkswagen Beetle

Legendarny model VW Garbusa z lat 60. XX w. Idealnie odwzorcowany – ma między innymi białe obręcze kół, okrągłe reflektory, otwierany bagażnik i maskę, schowek, ręcznik plażowy, realistycznie wykonany silnik, kierownicę, deskę rozdzielczą, łukowate błotniki i wiele, wiele innych fantastycznych detali. Zestaw składa się z ponad 1000 elementów, więc zanim auto będzie cieszyło oko, jego zbudowanie dostarczy sporo zabawy. Ten samochód z klocków Lego usatysfakcjonuje każdego miłośnika stylu retro.

LEGO Creator Expert 10262 Aston Martin DB5 Jamesa Bonda

Wśród licznych modeli samochodów z klocków ten od razu zwraca na siebie uwagę. To naprawdę niezwykłe auto – replika należącego do Jamesa Bonda Astona Martina. W oczy rzuca się już to, z jaką starannością oddano szczegóły samochodu: ma on lakierowane zderzaki z przodu i tyłu, klasyczny wygląd, felgi z drutu czy siedzenie z działającą katapultą. W zestawie znajdziesz również obracane tablice rejestracyjne, osłonę przed kulami, a nawet karabiny maszynowe. Niemal 1300 klocków to na tyle dużo, aby uprzyjemnić sobie co najmniej kilka wieczorów.

LEGO Creator Expert 10265 Ford Mustang

Jeden z najpiękniejszych modeli samochodów z klocków Lego, czyli zachwycająca replika Forda Mustanga. Po złożeniu zestawu, który składa się z prawie 1500 elementów, twoim oczom ukaże się auto z białymi pasami, wlotem powietrza, felgami ze szprychami, zdejmowanym panelem dachowym, eleganckimi, stylowymi siedzeniami, zachwycającą skrzynią biegów i dokładnie odwzorcowanym silnikiem. Ten samochód z klocków Lego może być fantastyczną dekoracją, uzupełnieniem kolekcji albo po prostu świetnym prezentem.

Klocki Lego samochody do składania – czy nadają się dla dzieci?

Czy ze składaniem modeli samochodów z klocków Lego poradzą sobie dzieci? Niestety, najczęściej są to zabawki przeznaczone dla osób powyżej 16. roku życia – dla młodszych złożenie zestawów może być zbyt trudne. Jeśli zatem planujesz zrobić prezent np. 12-latkowi, który pasjonuje się Lego (i samochodami), to pamiętaj, żeby przy wręczaniu upominku koniecznie zaoferować mu swoją pomoc.

Korzyści z układania klocków Lego – dlaczego warto?

Klocki Lego śmiało można nazwać najpopularniejszymi zabawkami na świecie – znają je po prostu wszyscy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że układanie ich zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, przynosi wiele korzyści. Dzieciaki, które bawią się w ten sposób, ćwiczą pamięć, koncentrację uwagi, kreatywność oraz motorykę małą – co ma ogromne znaczenie w szkole i w przyszłej pracy. Dorośli natomiast dzięki zestawom mogą oderwać się od codziennych stresorów, zrelaksować i spędzić przyjemnie czas. Zyskują też nagrodę za wysiłek – niesamowitą dekorację, która przyciągnie zazdrosne spojrzenia.