Data publikacji:

Co można zbudować z klocków Lego?

Klocki Lego to ulubiona zabawka dzieci na całym świecie. Można tworzyć z nich niepowtarzalne budowle, wieże i pojazdy, a edycje specjalne pozwalają na wykonanie zamków, robotów, a nawet słynnych zabytków. Co można zbudować z klocków Lego? Sprawdź nasze propozycje w artykule!

Co można zbudować z klocków Lego

Co można zbudować z klocków Lego? Pomysły na ciekawe budowle!

Klocki Lego to kultowa zabawka, której historia sięga aż 1932 roku. Są niezwykle wszechstronne i uniwersalne, dlatego bawią się nimi miliony dzieci na całym świecie. Oprócz klasycznych, kolorowych klocków w formie prostopadłościanów na rynku znaleźć można mnóstwo edycji specjalnych, które pozwalają na stworzenie bardziej skomplikowanych budowli. Lego Duplo dla młodszych dzieci, Lego Friends, Lego City, Lego Technics to tylko kilka przykładów. Zastanawiasz się, co można zbudować z klocków Lego? Oto kilka propozycji:

  • domy,
  • wieże,
  • miasteczka,
  • pojazdy,
  • roboty,
  • sklepy, szkoły, szpitale, salony piękności itp.,
  • zamki i pokoje księżniczek,
  • znane zabytki.

Poniżej opisujemy szczegółowo, jakie budowle z Lego można stworzyć we własnym domu!

Co można zbudować z Lego? Domy, wieże i inne budowle

Co można zbudować z Lego? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju domy, wysokie wieże i inne budynki! Warto puścić wodze fantazji i stawiać na planszy ściany budowli, bawiąc się kolorami. Możesz także urządzić ze swoim dzieckiem konkurs na najwyższą wieżę z klocków!

Najlepsze budowle z klocków. Modele pojazdów i roboty

Małym i większym miłośnikom motoryzacji i robotów na pewno przypadnie do gustu budowanie z Lego ciekawych pojazdów oraz robotów. Sprawdzi się w tym celu zarówno klasyczny zestaw, jak i tematyczne wersje (np. Lego Technics lub Bionicle). Dziecko może wybrać sobie ten komplet, który najbardziej przypadnie mu do gustu.

Budowle z Lego dla starszych dzieci. Statki, samoloty, łodzie, stacje kosmiczne…

Lego City to seria klocków dla starszych dzieci, która umożliwia stworzenie bardziej zaawansowanych pojazdów oraz budynków. Należą do nich m.in. samolot pasażerski, łódź podwodna, stacja kosmiczna czy też kurort narciarski. Budowle z klocków Lego City wyglądają niezwykle realistycznie i imponująco.

Co można zbudować z klocków Lego Creator?

Lego Creator to kolejna seria klocków dla bardziej zaawansowanych, jednak na pewno spodobają się również młodszym dzieciom. Każdy z zestawów Creator 3w1 pozwala na stworzenie aż 3 różnych budowli z Lego. Natomiast Creator Expert spodoba się nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. W serii znaleźć można m.in. domy modułowe, Fiata 500, Tadż Mahal czy też Chatkę z Piernika.

Zamki, butiki czy pokoje księżniczek z serii Lego Friends

Lego Friends to seria dedykowana dziewczynkom. Dominują jasne, pastelowe kolory oraz postaci księżniczek i przyjaciółek. Jakie budowle z klocków Lego Friends można stworzyć? Należą do nich m.in. park wodny, kawiarnia, zamki i komnaty księżniczek, łódź ratunkowa, domy czy też plac zabaw.

Znane budowle ze świata z klocków Lego Architecture

Budowle z Lego Architecture są odwzorowaniem najsłynniejszych miejsc świata. Z klocków stworzyć można m.in. Biały Dom, Trafalgar Square, Paryż, Tokio oraz Londyn. To prawdziwa gratka dla fanów budowania z klocków Lego!

Klocki Lego – kultowe klocki dla dzieci w każdym wieku

Co można zbudować z klocków Lego? Naprawdę mnóstwo rzeczy! Dzięki podstawowym klockom oraz specjalnym zestawom dziecko jest w stanie stworzyć niezwykłe budowle, pojazdy, a nawet całe miasta. To zabawa, która nigdy się nie znudzi. Klocki Lego dla dzieci w każdym wieku znajdziesz na Ceneo.pl. Przekonaj się sam!