Data modyfikacji:

Jaki prezent na roczek dla chłopca?

Co kupić na roczek chłopcu – to pytanie pojawia się w naszych głowach, gdy bliski nam maluch zbliża się do pierwszych urodzin. Prezentów dla rocznego dziecka jest niezliczona ilość, dlatego często trudno nam podjąć ostateczną decyzję. Stawiając na konkretny prezent dla szkraba, warto zwrócić uwagę na to, by był on nie tylko kolorowy i dostarczał rozrywki, lecz także miał w sobie walory edukacyjne. Postanowiliśmy głębiej zastanowić się nad pytaniem, co można kupić na roczek dla chłopca, i stworzyć listę najlepszych prezentów, z których ucieszy się niemal każdy maluch. Poznajcie nasze propozycje!

Jaki prezent na roczek dla chłopca?

Jaki prezent dla rocznego dziecka – na co zwrócić uwagę?

Na początku zastanówmy się, na co zwrócić uwagę podczas wybierania zabawek dla rocznego dziecka. Przede wszystkim istotne jest dopasowanie podarunku do wieku malucha. W tym przypadku należy kierować się deklaracjami producenta. Zabawki przeznaczone dla rocznych dzieci powinny zawierać taką informację na opakowaniu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybrany przez nas prezent nie będzie zawierał niebezpiecznych elementów, które mogłyby stworzyć potencjalne zagrożenie dla dziecka.

Wybierając prezent na roczek dla chłopca, koniecznie też sprawdźmy, z jakich materiałów została wykonana interesująca nas zabawka. Zwróćmy uwagę na to, czy posiada ona niezbędne certyfikaty, dopuszczające ją do sprzedaży w Unii Europejskiej oraz czy do jej produkcji nie zostały użyte sztuczne barwniki, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie maluszka.

Co kupić chłopcu na roczek? Nasze propozycje!

Jaki prezent na roczek dla chłopca? Każde forum w tej sprawie aż kipi od nowych komentarzy, a użytkownicy prześcigają się w kolejnych propozycjach. My jednak postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych prezentów na roczek dla chłopca, które dostarczą mu rozrywki, a równocześnie rozwiną umiejętności manualne. Oto nasze propozycje.

Pchacze edukacyjne

Pchacz dla rocznego chłopca to strzał w dziesiątkę! Roczek to właśnie ten czas, kiedy dziecko próbuje stanąć na nogi. Pchacze są pomocne w nauce chodzenia, a ich dodatkowe wyposażenie w postaci liczydła, cymbałków czy klocków ze zwierzakami w różnych kolorach pozwala maluchowi na poznawanie świata.

Instrumenty muzyczne

Co kupić na roczek dla chłopca? Zabawki muzyczne są nieco mniej lubiane przez rodziców, za to kochane przez dzieciaki! Roczny chłopiec z pewnością będzie zafascynowany dźwiękami, które będą wydobywały się z instrumentu. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości, jednak dla rocznego dziecka polecamy bębenek, tamburyn lub cymbałki. Ważne, by wybrane instrumenty były kolorowe, aby zachęcić malucha do zabawy.

Kolorowe tory samochodowe

Co na prezent dla rocznego dziecka? Oczywiście auta i tory samochodowe! Wybór jest naprawdę ogromny. Możemy postawić na drewniane, kolorowe tory samochodowe w zestawie z autami lub wybrać modele do samodzielnego składania. Z takiej zabawki ucieszy się nie tylko nasz jubilat, lecz także zapewne jego tata.

Zabawki do kąpieli

Roczne dziecko często rozpoczyna już kąpiele w dużej wannie. Nie zawsze jednak maluchy przepadają za myciem. Nie masz pomysłu, co kupić na roczek dla chrześniaka? Aby urozmaicić dziecku kąpiel, warto podarować mu zabawki do wody. Prezent ten z pewnością docenią rodzice, którzy z pomocą zabawek będą mogli odwrócić uwagę dziecka od mycia główki czy pleców. Nakręcane łódeczki, wodne tory czy zjeżdżalnie, tradycyjne gumowe kaczki to tylko część zabawek, które mamy do wyboru dla rocznego chłopca.

Tablica manipulacyjna

Tablica manipulacyjna to prezent, o którym marzą nawet niektórzy dorośli. Zawiera ona mnóstwo ciekawych elementów, które pozwalają maluchowi poznać świat. Tablica dla rocznego chłopca powinna zawierać przełączniki, suwaki, okienka, sznureczki i inne edukacyjne szczegóły.

Jeździki

Co jeszcze kupić rocznemu dziecku? Jeździki to zabawki ukochane zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Przede wszystkim pozwalają one na szybkie poruszanie się, co jest wciąż trudne na chwiejnych, dziecięcych nóżkach. Jeździki dla rocznego chłopca mogą mieć różnorakie kształty – każdy znajdzie coś dla siebie! Wybierzmy auto policyjne lub wóz strażacki z otwieranymi drzwiami, kierownicą i klaksonem, a roczny chłopiec będzie zachwycony.

Co kupić na roczek dla chrześniaka?

Jeśli chłopiec kończący roczek jest naszym chrześniakiem, chcemy podarować mu wyjątkowy prezent. W tym przypadku warto zainwestować nieco więcej i sprawić spektakularny prezent. Co więc kupić dla chrześniaka na roczek?

Fisher-Price, interaktywny szczeniaczek do nauki

Doskonały prezent, dzięki któremu dziecko nauczy się kolorów, części ciała oraz różnych piosenek.

Tipi, czyli indiański namiot

Świetny do dziecięcego pokoju. Pozwala na niekończącą się zabawę w bezpiecznym, zamkniętym wnętrzu.

Rowerek biegowy

To zabawka, dzięki której dziecko będzie mogło nauczyć się sprawnego przemieszczania.

Biżuteria

To pamiątkowy prezent, który zostanie z chrześniakiem przez dłuższy czas. Przed zakupem wybranego wisiorka warto jednak skonsultować się z rodzicami i zapytać, czy biżuteria będzie odpowiednim prezentem dla maluszka.

Wybór prezentu na roczek dla chłopca to nie lada wyzwanie. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu, by znaleźć naprawdę unikalny podarunek. Pamiętajmy przy tym, aby wybrane przez nas zabawki umożliwiały maluchowi szybszy rozwój. Dzięki temu będzie on mógł poznawać świat przez zabawę.